Kampania w wyszukiwarce a landing page


Z wyszukiwarki Google korzystają już niemal wszyscy internauci w poszukiwaniu odpowiednich dla siebie produktów lub usług. W dzisiejszych czasach proces zakupowy rozpoczyna się właśnie od tego narzędzia. Dlatego obecność w wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania to skuteczna opcja reklamowa dla każdej firmy, niezależnie od branży oraz posiadanego budżetu. Jeśli zależy Ci, aby potencjalni klienci odnaleźli Twoją firmę, zapewnij jej obecność na pierwszej stronie wyszukiwania.

Zalety kampanii w wyszukiwarce


Wyszukiwarka Google zapewnia szybkie i trafne dotarcie do potencjalnych klientów z informacjami o produktach czy usługach. Internautom wpisującym w wyszukiwarkę nazwę poszukiwanej rzeczy, oprócz organicznych wyników wyszukiwania, automatycznie pokazują się powiązane tematycznie reklamy tekstowe. Na przykład, jeśli użytkownik szuka kredytów na mieszkanie, wyświetlą się reklamy ofert kredytowych. Ponieważ internauta ogląda tylko te tematy, którymi jest w danym momencie zainteresowany, reklamodawca precyzyjnie dociera do potencjalnych klientów.

Tworząc kampanię w wyszukiwarce Google AdWords masz możliwość dokładnego sprecyzowania miejsca i czasu wyświetlania reklam za pomocą kilku kryteriów targetowania: geograficznego, według dni i godzin oraz dopasowania do urządzeń stacjonarnych lub mobilnych. Taka możliwość pozwala na dotarcie do grupy docelowej i przygotowanie komunikatów reklamowych skupionych na realizacji jej potrzeb. Więcej wskazówek o tym, jak stworzyć kampanię w Google AdWords znajdziesz w artykule Landing page i kampania w Google AdWrods.

Landing page


Koszt w kampanii w wyszukiwarce jest naliczany dopiero po kliknięciu w reklamę. Następuje to wtedy, kiedy użytkownik zostanie przekierowany na stronę. Samo wyświetlenie reklamy jeszcze nic nie kosztuje, ale ruch skierowany na stronę - już tak! Do przeprowadzenia kampanii w wyszukiwarce najskuteczniejsze jest połączenie AdWords i landing page. Po przejściu internauty z reklamy na stronę masz tylko kilka sekund, żeby przekonać go, że warto na niej pozostać i kupić produkt, pozostawić dane kontaktowe lub wykonać inną ściśle określoną akcję. Linki sponsorowane zdobywają ruch, który należy maksymalnie dobrze wykorzystać właśnie na landing page’u.
Odpowiednio skonstruowany landing page jest doskonale dopasowany do reklam i zapewnia kontynuację zawartego w nich przekazu. Dzięki temu internauta ma pewność, że na stronie znajdzie uzupełnienie informacji, która zwróciła jego uwagę w reklamie. Dobrze przygotowany landing page sprawi, że większość wizyt na na nim zakończy się akcją.

Dodatkowo odpowiednio powiązany z reklamą landing page zapewni wyższy wynik jakości słów kluczowych, co wpłynie korzystnie na koszt reklamy oraz jej pozycję.


Decydując się na prowadzenie kampanii w wyszukiwarce weź pod uwagę dużą konkurencję, która istnieje między reklamodawcami. Warto wybierać sprecyzowane słowa kluczowe, które będą znacznie tańsze i zapewnią bardziej precyzyjne dotarcie do klienta, np. zamiast “kredyt” wybierz wyrażenie “kredyt mieszkaniowy dla młodych”. Ważne jest, aby wybrane przez Ciebie słowa kluczowe były powtórzone nie tylko w reklamie, ale także na landing page’u.


Pod każdą kategorię produktów oraz usług utwórz osobny landing page, aby internauta po zainteresowaniu się przekazem trafił na stronę internetową, która jest przedłużeniem reklamy i dopasowana do jego oczekiwań. Dedykowany kampanii landing page, dzięki dokładnemu dopasowaniu zapewnia niższy współczynnik odrzuceń, a więc większą szansę na realizację celu.

Zyskaj najlepsze efekty z kampanii


Google AdWords zapewnia bieżący dostęp do statystyk, dzięki którym możesz monitorować efekty swoich kampanii. Warto wykorzystać tę wiedzę do stałej optymalizacji i sprawdzania, np. które słowa kluczowe powodują najwięcej akcji, czy w jakich godzinach najczęściej wyświetlają się Twoje reklamy. Możesz także testować teksty w reklamach i sprawdzać, które komunikaty zapewniają lepsze rezultaty.

Podczas prowadzenia kampanii w wyszukiwarce testuj także landing page. Gotowe narzędzie do przeprowadzania testów w aplikacji Landingi znacznie ułatwi Ci znalezienie najlepszej kombinacji elementów landing page’a, a wyniki testu przełożą się na wzrost współczynnika konwersji. Sprawdzaj, które nagłówki są bardziej przekonujące, jaka kolorystyka najbardziej przemawia do odbiorców itd. Więcej pomysłów na testowanie landing page’y znajdziesz w artykule: Testy A/B krok po kroku.

PODSUMOWANIE


Kampania w wyszukiwarce to jedna z podstawowych metod pozyskiwania ruchu na landing page. Skierowany w ten sposób ruch na stronę docelową jest wartościowy, ponieważ dzięki opcji targetowania i geolokalizacji pozwala na dotarcie z reklamą tylko do specjalnie wyselekcjonowanej grupy potencjalnych klientów. Dzięki odpowiednim ustawieniom reklama w wyszukiwarce i dedykowany landing page zapewniają precyzyjne i efektywne dotarcie do potencjalnych klientów. Poza tym możliwość wprowadzania zmian na bieżąco pozwala na regularną optymalizację kampanii w celu uzyskania najlepszych wyników. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad przebiegiem kampanii.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »